Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie   wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Czytaj więcej...
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddział Geriatryczny - tel. 83 355 21 62

Personel Oddziału:
Koordynator: Lek. med. Anna Kędracka
specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i geriatrii
• Z-ca koordynatora Lek.med. Grzegorz Chustecki
specjalista w dziedzinie medycyny rodzinnej
Lek. med. Dariusz Bzoma
specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych
Lek. med. Jarosław Sawiniec
specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych
Lek. med. Sławomir Łazuka
specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych
Lek. med. Abdulhakim Moqbil
specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych
Lek. med. Andrzej Brzozowski
specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i hematologii
Lek. med. Dariusz Widomski
specjalista w dziedzinie medycyny rodzinnej i geriatrii
Lek. med. Ryszard Mazgaj
specjalista w dziedzinie geriatrii
 Lek. med. Agnieszka Kozyra
lekarz rezydent
 Lek. med. Lolita Matyjaszczyk
 Lek. med. Marcin Cioch
 Lek. med. Marcin Ruchała
Lek. med. Anna Domańska - specjalista w dziedzinie psychiatrii
Lek. med. Elżbieta Rybus-Potępa - specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i diabetologii
mgr Samanta Kaczorek-Lamczyk – psycholog
mgr Paulina Markowska – psycholog
Pielęgniarka Oddziałowa: Mgr Ewa Korniluk
Pielęgniarki: specjaliści, dyplomowane
Technicy rehabilitacji
Salowi
Opiekunki medyczne
Oddział geriatryczny został utworzony 1 stycznia 1999 r. na bazie istniejącego od 1985 r, Oddziału Przewlekle Chorych. Jest usytuowany na parterze, dwukondygnacyjnego, osobnego budynku, z dogodnym podjazdem dla samochodów i wózków inwalidzkich.
Jest to oddział o profilu internistycznym, ukierunkowany na świadczenie usług diagnostyczno - leczniczych i rehabilitacyjnych pacjentom powyżej 65 roku życia.
Oddział liczy 33 łóżka. Pacjenci mogą korzystać z kuchenki, lodówki oraz świetlicy z telewizorem.
Oddział wyposażony jest w urządzenia zwiększające wygodę i bezpieczeństwo pacjentów (poręcze, uchwyty, antypoślizgowa podłoga itp.) oraz dostateczną ilość sprzętu rehabilitacyjnego.
Oddział geriatryczny wykonuje świadczenia, obejmujące pełen zakres procedur diagnostyczno - leczniczych na poziomie szpitala powiatowego, z możliwością ich rozszerzenia o konsultacje i procedury wysokospecjalistyczne. Ważną rolę w procesie terapeutycznym spełniła szeroko stosowana fizykoterapia i kinezyterapia, świadczona przez wykwalifikowany personel. W oddziale wdrożone są specjalistyczne procedury pielęgnacyjne m.in. program profilaktyki i zwalczania odleżyn, co doprowadziło do ich wyeliminowania.
Oddział posiada akredytację umożliwiająca szkolenie lekarzy. Oddział jest także bazą szkoleniową dla pielęgniarek i uczniów Medycznego Studium Zawodowego.
Personel oddziału, stara się zapewnić leczonym pacjentom wysoką jakość świadczonych usług oraz troskliwą opiekę, czego wyrazem jest rosnąca z roku na rok, liczba hospitalizowanych chorych od około 800 w roku 1999 do ponad 1100 w roku 2003. Średni czas pobytu pacjenta w oddziale wynosi 7-8 dni. Czas oczekiwania na przyjęcie to 1-2 dni, a w przypadku konieczności nagłej hospitalizacji, chorzy przyjmowani są na bieżąco.
Dobrze układa się współpraca z lekarzami rodzinnymi, zakładami pielęgnacyjno - opiekuńczymi i domami pomocy społecznej, gdzie większość pensjonariuszy, to osoby w podeszłym wieku.
Pacjenci wypisywani z oddziału mogą korzystać z konsultacji i kontynuować leczenie w poradni geriatrycznej, w której porad udziela koordynator oddziału lek. med. Anna Kędracka.